300 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
Üye Menü
Telefon

Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar

12.4.2023

 0 - 6 Ay ve 1 Yaş için Uygun Oyuncaklar

Hepimizin bildiği gibi bu yaş grubunda zihinsel ve bedensel gelişim her geçen gün farklı bir şekilde ilerliyor. Bu sebeple de, özellikle bu yaş grubu bebekler için seçilen oyuncaklarda oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Bebekleriniz için onların ilk aylarında onlara sunabileceğiniz oyuncaklar arasında en başta yatak dönenceleri ve çıngıraklar geliyor. Yumuşak yapıları ile karşımıza çıkan çıngıraklar bebeğinizin elindeki küçük kasların gelişiminde olumlu etkiler yaratıyor. Ayrıca bu yaş grubu için tercih edebileceğiniz oyuncaklar arasında parlak ve canlı renkli, ses çıkaran ve elbette bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek materyallerden üretilmiş oyuncaklar bulunuyor.

 Çocuklar İçin Eğitici Oyuncaklar

Çocukların sosyal, zihinsel ve duygusal yönlerinin gelişmesinde doğrudan etkili olan oyuncaklar, aynı zamanda çocukların keyifli vakitler geçirmelerini de sağlamaktadır. Bu sebeple, çocuğunuz için yapacağınız doğru oyuncak seçimi de oldukça önemlidir. Bu yazımızda çocuklarınız için eğitici olabilecek bazı oyuncakları sizler için listeledik. Hazırsanız hemen başlayalım!

 2 - 3 Yaş için Uygun Oyuncaklar

Bu yaşlardaki çocukların çevresini keşfe başladığını ve yeni şeyler öğrenmeye açık olduğunu biliyoruz. Ayrıca bu yaş grubundaki çocuklar sayı ve renkleri rahatlıkla akıllarında tutabiliyor. Bu sebeple bu yaş grubu için tercih edeceğiniz oyuncakların bu bağlamda seçilmesi uygun olacaktır. Örneğin flash kartlar ile sayı ve renkler üzerinden bir çalışma yapmanız, çocuğunuz için hem öğretici hem de eğlenceli olacaktır. Bu yaş grubu için seçeceğiniz oyunların çocuğunuzun sosyal becerilerini geliştirmesine ve duygularını açığa çıkarmasına yardımcı olabilecek türden olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin çok karmaşık olmayan, yaş grubuna uygun puzzlelar bu açıdan iyi bir tercih olacaktır. Bu yaş grubu için ayrıca, yavaş yavaş problem çözme yetisini de geliştirebilecek oyunlar ve oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Oyun hamurlarından bir şeyler ortaya koymak, çocukların hayal güçlerinin gelişmesine de olanak sağlarken, keyifli vakitler geçirmelerini de sağlamış oluyor. Bu yaş grubu itibariyle, çocuklarınızın arkadaşları ile daha çok vakit geçirmesini sağlayabilir, onların sosyalleşerek daha keyifli vakitler geçirmesine imkan verebilirsiniz. Bunun için örneğin aktivite masaları iyi bir seçenek olabilir.

 Okul Öncesi Dönem için Eğitici Oyuncaklar

Okul öncesi eğitimi için en verimli şey, oyuncaklardır demek herhalde yanlış olmayacaktır. Oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyen çocuklar, bu oyunlar esnasında pek çok becerilerini geliştirip pek çok şey öğrenebiliyor. Bu dönemde özellikle çocuklarınız için tak çıkar oyuncakları tercih edebilirsiniz. Bu oyuncaklar çocuklarınızın bilişsel becerileri üzerinde olumlu etkilere sahip olacaktır. Bu yaş grubu çocuklar için artık sosyal becerilerin ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Konuşma becerilerinin de yavaş yavaş oturmaya başladığı bu yaş dönemi için seçeceğiniz oyuncaklarda da elbette oldukça seçici olmanızda fayda var. Bu yaş grubuna özel olarak tercih edebileceğiniz oyuncaklar arasında, hafıza oyunları, parmak boyaları, puzzle’lar ve boyama kitapları bulunuyor. Tabii ki oyuncak seçiminizi yaparken, çocuğunuzun ilgisine ve becerilerine uygun olan türde bir oyuncak seçmeniz, onun gelişimi için en doğrusu olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

E-Bülten Aboneliği
Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun.
  • App Store'dan
    Uygulamayı İndirin.
  • Google Play'den
    Uygulamayı İndirin.
  • Müşteri Hizmetleri
    0850 242 2 623